Obrázek: Sokolovna Buštěhrad

MISTROVSTVÍ ČECH MLÁDEŽE, 22.-29.10.2011, HARRACHOV

Mistrovství Čech mládeže, fotogalerie

[22.10.2011] - Potřetí v Harrachově se v tradičním posledním říjnovém týdnu (22.-29.) koná Mistrovství Čech mládeže do 16 let. Potřetí jsme také ubytováni v penziónu Eliška (opět společně s rakovnickou výpravou), ale jinak je pro nás toto Mistrovství rekordní. Mistrovské turnaje hraje 7 (!) našich členů (dosud bylo maximum 3). V nejsilnějším turnaji (HD16 = chlapci a dívky do 16 let) si účast z Krajského přeboru vybojovali Jenda Šefčík a Lukáš Dvořák. Kategorii HD14 hrají Ondra Škubal (také postoupil z Krajského přeboru), Mirek Šefčík (byl přijat jako náhradník), Martina Tajovská a Míša Nová. A dívčí sekci posílila i Eva Vrbová, která se bude snažit v nejmladší kategorii do 12 let (HD12).

První velký turnaj si v doprovodném Národním Openu zahraje čerstvý držitel 3. výkonnostní třídy, Ondra Varadi. Na rovných 10 ubytovaných v Elišce dorovnává doprovod - paní Dvořáková (též jako fotografka) a Pavel Buk. Národní Open hrají také Honza Šáfr (nasazený jako č.3 by měl patřit k favoritům) a Petra Kvasnicová - po premiéře v soutěži družstev v Pardubicích si zkusí premiéru "na vlastní triko" a v příštím roce by se měla stát naší registrovanou členkou. Při absenci našich juniorů a dorostenců budeme v doprovodném FIDE Openu sledovat "kladenského" Michala Černého (hraje za naše Áčko i Béčko) a také řevnického Honzu Švacha (dále jako "Čvacht"), který letos hostuje za naše Áčko.


Den první

Z Lidic jsme vyjeli v mlze, ale v Harrachově už bylo jasné sluneční poledne. Po bezproblémové registraci (a potvrzení účasti Mirka v mistrovském turnaji) jsme se ubytovali v Elišce a do Skicentra se vrátili na slavnostní zahájení a první kolo všech turnajů. Hodně štěstí před svým odjezdem popřál všem Hugo, který se obětavě nabídl jako odvoz. Z pohledu do startovních listin a na nasazení našich hráčů je zřejmé, že letos se pravděpodobně nebudeme stresovat bojem o medaile. Úspěchem pro každého bude skončit lépe než je nasazen.

Mezi 60 účastníky kategorie HD16 je Jenda nasazen jako č.40 a Lukáš 44. Jenda hrál tuto kategorii i loni a zisk 4,5 bodu a 28. místo znamenalo příjemné překvapení. Lukáš se na Mistrovství Čech probojoval úplně poprvé. O síle mládežnického šachu ve Středočeském kraji svědčí 7 zástupců našeho kraje v první desítce nasazených.

Podobně jsou na tom chlapci v HD14. Ze 64 účastníků je Mirek č.40 a Ondra 47. Pro Mirka je to také premiéra, Ondra už hrál Mistrovství Čech v kategorii do 12 let i do 10 let. Martina s Míšou jsou na úplném konci startovního pole (62 a 63) a za úspěch lze považovat jakékoli "odlepení od dna" v pořadí dívek (hraje jich 9), které se vyhlašuje zvlášť. Obě hrají teprve rok a jde tedy jednoznačně o získávání zkušeností.

Nejpočetnější je turnaj nejmladších. Z 84 účastníků jsou dokonce 22 dívky. Evě patří na startu 82. příčka a cenný bude každý bodík.

V prvním kole tedy všichni hráli proti výrazně silnějším soupeřům z první poloviny startovního pole. A dlouho to vypadalo, že papírové předpoklady budou naplněny a první den skončíme s prázdnou. Nikdo neskončil rychle, nikdo se nedopustil žádné hrubé chyby, ale soupeři získávali postupem času navrch. Výjimkou byl Mirek, který po hrubce soupeře získal kvalitu a pěšce. Paradoxně mu hrubka soupeře nepomohla - místo boje o remízu si uvědomovil, že se má snažit vyhrát (statečně odmítl nabídku remízy), ale s výrazně horším časem a proti dvojici střelců to byl velmi náročný úkol. Kvalitu musel vrátit a po téměř čtyřech hodinách podlehl ve věžové koncovce s pěšcem míň. Že jsme z mistrovských turnajů neodešli s prázdnou se postaral Jenda. Promarnil sice přechod do vyhrané pěšcové koncovky, ale když v ní zaváhal i soupeř, Jenda už druhou šanci nepustil a desátého nasazeného hráče porazil.

V Národním Openu (90 účastníků) se na očekávaný bod Honza Šáfr nadřel více než čekal. První kolo ve FIDE Openu (42 účastníci) se vydařilo našim hostům. Proti hráčům přes 2000 si Čvacht připsal cennou remízu a Michal Černý dokonce celý bod.

Po skvělé večeři vyhrály ze všech přivezených deskových her "překvapivě" šachy :-)


Den druhý

Nedělní vstávání bez budíčku a do nádherného dne bylo příjemné, přesto se všichni rozhodli navštívit přednášku o Nimcovičovi a jeho slavném díle Můj systém. Ještě, že dlouho netrvala - přednášejícímu se přinejmenším zaujmout příliš nepodařilo - stačili jsme ještě před obědem procházku po Harrachově.

I v odpoledním druhém kole mistrovských turnajů měla většina silnější soupeře. Roli favoritů zvládli Lukáš i Mirek (ale jednoduché to rozhodně nebylo!), překvapení se povedlo po pěkném výkonu Evě. Statečně a dlouho vzdorovali i ostatní (Ondra téměř 4 hodiny), ale nakonec marně.

V Národním Openu stačila Honzovi převaha pěšce k druhému bodu, Ondrovi se partie moc nepovedla a prohrál rychle, Petra už ztrátu figury dohnat nedokázala. Ve FIDE Openu si proti opět silným soupeřům připsal Michal i Čvacht půl bodu.


Den třetí

Pondělí už bylo "normálním" hracím dnem se začátkem partií v 9:00, takže ráno budíček, snídaně a hurá na ně!

V mistrovských turnajích byli soupeři ještě těžší než v neděli. Roli našeho jediného favorita nezvládl Ondra. Ledabylý propočet vedl ke ztrátě figury a po další chybě se musel jako první z našich vzdát. Brzy ho následovala Eva (hrála z jednou z favoritek kategorie D12) a Jenda (po chybě v zahájení). Mirek přehlédl šanci na vítězství (soupeřova slabá první řada) a dohodl se ve vyrovnané pozici na remíze. Skvělou partii sehrála Míša. Trpělivým zlepšováním pozice dotáhla partii k vyhrané dámské koncovce a rozechvělou rukou zasadila překvapenému soupeři (ELO 1449) mat dvěma dámami! Lukášovi se ve vyrovnané partii nepodařilo najít správný plán a doplatil na špatně rozestavěné figury a Martině se v nejdelší partii nepodařilo smazat ztrátu figury (za dva pěšce).

Žádnou prohru jsme nezaznamenali v Národním Openu. Petra připsala bod zdarma, Ondra ztracenou figuru získal zpět a dohodl se v koncovce na remíze a Honzovi k výhře postačil soupeřčin dvojpěšec. Ve FIDE Openu byl kandidát mistra (ELO 2170) už nad Michalovy síly, zato Čvacht opět (už s třetím hráčem přes 2000) udržel remízu.

Na vycházku byla v pondělí docela zima a pošmourno, tak jsme odpoledne po rozboru partií navštívili přednášku trenérské legendy pana Gonsiora "Poslední pěšec" o (nejen) pěšcových koncovkách (jak jsou šachy krásné bylo zřejmé z úlohy s pouhými 5 kameny). Příjemnou atmosféru zpestřil podařenou hláškou (na co myslí Ivančuk) i Lukáš.

Že nikoho ještě šachy bavit nepřestaly, bylo vidět večer : Míša a Ondrové odešli hrát simultánku a "v chalupě" probíhalo testování rychlosti matového vedení dvěma střelci. Protože v úterý čekají hráče dvě partie (a třetí hned ve středu dopoledne), neměl nikdo problém s dřívější večerkou.

Po první třetině (odehrána tři kola z devíti) jsou zisky našich hráčů (většinou) podle očekávání:
HD16 : Jenda i Lukáš mají po 1 bodu;
HD14 : Mirek 1,5 (solidní start), Míša 1 (to je nad plán), Ondra (to je zatím zklamání) a Martina 0;
HD12 : Eva 1 (dobrý start);
Národní Open : Honza 3 (=start bez ztráty kytičky, turnaj mu pořádně začne v úterý), Petra 1, Ondra 0.5;
FIDE Open : Michal i Čvacht 1.5 (vzhledem k síle soupeřů je to výborný start)


Den čtvrtý

V úterý se i nad Harrachovem zatáhlo a zamlžilo, bylo ošklivo až hnusno, odpoledne nepříjemný vítr s drobným deštěm, prostě ideální šachové počasí.

Plni bojovné nálady zasedli naši hráči k partiím 4. kola a (asi s vědomím odpolední partie) se s tím nikdo "nemazal". Všichni, o kterých píšu, dohráli před polednem (hraje se od 9:00). Nejrychleji skončil Ondra Varadi v Národním Openu. Od zkušeného soupeře dostal tak krutě napráskáno, že zapršelo (slzičky) i uvnitř hrací místnosti. Že se dá použít i negace známého rčení (tedy že "první prohrání do kapsy nahání") potvrdil další průběh v mistrovských turnajích, v nichž našich 7 hráčů získalo rekodní 4 body. Mirek váhající soupeřku smetl ze šachovnice v pěkné miniaturce. K pěšcovému útoku na bodák se nezvykle odhodlal Lukáš a protože odvážným štěstí přeje, byl odměněn celým bodem. Za pevnou obranu si Eva vysloužila od silnější soupeřky nabídku remízy, kterou přijala. V derby našla Martina pěkný plán, z něj plynoucí hrozby ocenil Ondra Škubal nabídkou remízy, kterou Martina přijala. Jenda se velmi rychle dostal do "remízové" koncovky různopolných střelců a přes veškerou snahu se mu nepodařilo soupeře splést. Jedinou nulku připsala Míša, která se snažila zachránit "prohranou" partii, ale nakonec se jí to nepodařilo.

Totální nulu jsme zapsali v doprovodných turnajích. Po Ondrovi prohrála i Petra, Honza odmítl nabídku remízy, ale protože svou pozici silně přecenil, musel po třech výhrách popvé sklonit svého krále. Ve FIDE Openu byli Michal i Čvacht postupně přehráni.

Polední přestávku (k obědu moravští vrabci a vynikající houbová polévka) jsme měli příjemně dlouhou (5. kolo začalo ve 14:30). Zkušenější ji využili k aktivnímu ležingu a tývývočingu, holky ani v této době nenechaly na pokoji šachová dřevíčka.

Marně jsem na internetu (chess-results) čekal na chybějící nasazení 5. kola doprovodných turnajů. Do hracích místností jsem tak dorazil s více než půlhodinovým zpožděním a čakala mne dvě překvapení. Prvním byl Ondra Varadi, který už zářil po své první vyhrané partii, druhým pozice na šachovnicích v mistrovských turnajích - někteří stáli špatně a zbylí ještě hůř. V nepřehledné pozici se ale Ondra Škubal orientoval líp než pozorovatelé a mohl se konečně radovat z výhry. Na další říčanskou soupeřku (ještě silnější než dopoledne) už nestačila Eva, bez figury zkoušela štěstí Míša, ale po dalších ztrátách také musela vzdát. Mirek se ze smrtelného sevření dostal jen za cenu dámy, koncovka věže a jezdce proti dámě se snad dala hrát, ale po chybě a ztrátě dalšího materiálu se i on vzdal. Lukášovi se podařilo pozici vylepšit a získat zpět pěšce, což přimělo soupeře (ELO 1899!) k podepsání smíru. Jenda strašidelnou pozici po zahájení zcela otočil, ale několika patahy (mezinárodní mistr Štěpán Žilka při rozboru: "za takové tahy by v některých rozvojových zemích mohli sekat ruce") vrátil iniciativu soupeři a po chybách v koncovce odešel od šachovnice s prázdnou. Martina přišla chybným manévrem o figuru, následně ji soupeřka (ELO 1566) donutila přepochodovat králem na druhou stranu šachovnice, ale pak už nepředvedla nic. Martina oživila své figury, sérií přesných tahů získala několik pěšců a když dostala zpět i figuru, soupeřka se vzdala.

Jedinou prohru v doprovodných turnajích zaznamenala Petra (s pocitem hořkosti nad přehlédnutým neplatným tahem). Po Ondrovi vyhrál i Honza (a poprvé si po Šáfrovsku zaútočil), Michal a Čvacht si připsali remízy proti papírově silnějším hráčům.


Den pátý - remízový

Středeční ráno se podobalo úternímu jako vejce vejci a tak se všichni rádi posadili do sucha a tepla za šachovnice. Brzy dohráli naši zástupci v turnaji nejstarších. Lukáš bílými poklidně rozestavil figurky a soupeř nabídl remízu, aniž by vyzkoušel nějaké zápletky. Lukáš nabídku přijal a odstartoval remízový den. Papírový rozdíl ve výkonnosti potvrdil Jenda - soupeřka za osvobození "chycené" dámy musela odevzdat figuru a následně pod pěkně vytvořenými matovými hrozbami vzdát celou partii. Eva se až do koncovky těžkých figur dostala s rovným materiálem, v ní obětovala pěšce dámského křídla za rychlý postup volného středního pěšce a dosáhla vyhraného postavení. Do vítězného konce ale partii nedovedla, silného pěšce ztratila a soupeř spustil rozhodující postup pěšců na dámském křídle. Martině se přihodilo klasické "přehlédnutí", které ji stálo kvalitu a dva pěšce, její snahy o srovnání materiálu už byly marné. Míša se už v zahájení dostala pod nepříjemný útok a ztratila pěšce, ale povedlo se jí uklidit krále do bezpečí a pěšce získat zpět. Soupeřka, vědoma si následných problémů, ihned nabídla remis, kterou Míša přijala. Nejdéle hráli Mirek a Ondra. Oba získali velmi dobré pozice (Ondra dokonce pěšce), ale oba je pokazili. Ondra podcenil soupeřovy možnosti obrany a Mirek ve složité situaci nenašel pro své figury ideální rozestavení. Nakonec oba remizovali, když Mirkova soupeřka šachovnici totálně "zazdila" a Ondra (nestandardním způsobem) ubránil ve věžové koncovce soupeřova posledního pěšce.

V Národním Openu si cennou remízu připsal Ondra Varadi, který sehrál svou dosud nejlepší partii. Prohrála Petra a Honza nebyl nasazen, protože musel Harrachov na jeden den služebně opustit. Ve FIDE Openu vyhrál pěkným útokem Michal a Čvacht přidal dnešní šestou remízu. S pěti remízami ze šesti partií je vážným kandidátem na Řád svatého Jiljí :-)

Odpoledne jsme využili menší intenzity mrholení a po náročné druhé třetině (3 kola ve třech půldnech za sebou) se vydali na nenáročnou procházku k Mumlavským vodopádům zpestřenou atrakcemi Liščí stezky a Lesního hřiště.

Všichni jsme se vrátili ve zdraví a mohli zhodnotit stav po šesti odehraných partiích:
HD16 : Lukáš 3 (udržet 50% by bylo výborné, čeká ho boj o 2. výkonnostní třídu), Jenda 2,5 (druhá třetina se mu moc nepovedla, překonat loňských 4,5 bude náročné, ale v lednu bude mít FIDE ELO);
HD14 : Mirek 3 (udržet 50% by bylo výborné), Ondra 2 (jen mohutný finiš napraví dosavadní nevýrazné výsledky), Martina a Míša po 1,5 (Martině chybí krůček k ELu, Míša bude bojovat o 3. výkonnostní třídu, obě o co nejlepší "dívčí" umístění)
HD12 : Eva 1,5 (každý další bodík bude úspěch)
Národní Open : Honza 4, Ondra 2 (stále se zlepšuje), Petra 1;
FIDE Open : Michal 3, Čvacht 2.5.

Partie z předních šachovnic všech turnajů jsou k přehrání na stránce pořadatele v sekci "Bulletin: H16, H14, H12, Open A, Open B". Za přehrání určitě stojí Mirkova miniaturka ze 4. kola.


Den šestý

Čtvrteční 7. kolo si všichni užili, nikdo neskončil před jedenáctou, mnozí strávili za šachovnicí svou rekordní dobu. Bohužel se některé dobře rozehrané ("vyhrané") partie nepodařilo dotáhnout do vítězného konce. Opět dohráli nejdříve nejstarší. Jenda udržel černými vyrovnanou pozici a dohodl se na remíze. Když to vypadalo, že Lukáš se výměnami lehkých figur dostal z problémů po chybně rozehraném zahájení, přehrála ho Míša Hatašová pěkným útokem na královském křídle. Špatně sehrané zahájení stálo Mirka figuru za dva pěšce. Soupeř převedl partii zkušeně do koncovky, v níž se jeho střelec s převahou pěšců vypořádal. Náročnou partii plnou pozičního manévrování sehrála Martina. Soupeři se nakonec podařilo "rugbyově" protlačit středem hřiště pěšce, který "položil pětku". Jedinou naši výhru v mistrovských turnajích zapsal Ondra. Ze zahájení vyšel ve velmi dobré pozici, po chybce soupeře získal figuru a když se mu (už v časové tísni) podařilo vyměnit dámy, dovedl partii bezpečně do vítězného konce. Až před polednem (po téměř třech hodinách) dohrála Eva. Ve své dosud nejlepší partii si pěkně vytvořila volného pěšce a i přes ztrátu kvality dosáhla vyhrané pozice. Za pěšce, který se chystal proměnit v dámu, musel dát soupeř věž a Evě zbyl jezdec. Poslední krok k vítězství (pochytat nepřátelské pěšce a doprovodit vlastního do dámy) se Evě už nepodařil, po ztrátě jezdce a současném postavení dam skončila partie remízou. Ještě déle bojovala Míša. Vybudovala skvělou pozici, na podporu daleko postouplého pěšce získala sloupec, ale realizace této poziční výhody se jí nepovedla. Po výměně všech věží ztratila pěšce a vznikla náročná dámská koncovka. Při vzájemných nepřesnostech se šance na vítězství přelévaly ze strany na stranu, po čtyřech hodinách hry se vyčerpané soupeřky dohodly na remíze.

V Národním Openu vyhrál Honza a prohrála Petra. Ondra Varadi navázal na středeční dobrý výkon a zkušenějšího a papírově silnějšího soupeře ve střední hře přepočítal. Převaha věže byla vyhrávající, ale pozice ještě obsahovala několik záludností - špatně postavený Ondrův král vedl k nucenému vrácení převahy a pravděpodobně remízové koncovce. V ní ale soupeř uplatnil zkušenosti a tak Ondra odcházel od šachovnice po dvou hodinách smutně s prázdnou. Ve FIDE Openu si připsal Čvacht už šestou remízu a remízu (za pomoci všech svatých) udržel i Michal.

Odpoledne (venku sucho, ale proti vyhřáté chalupě stále chladno) se podařilo Evě všechny přesvědčit (pravda, s některými jsem jí trochu pomohl), že chtějí navštívit bobovou dráhu. Cestou tam jsme aktivně minuli několik dětských hřišť, takže i méně chtějící byli spokojeni (viz fotogalerie). K vlastní jízdě se odhodlalo šest "bobistů". Pět minut po dojetí Lukáše se rychlostí unaveného šneka přiřítil do cíle "vláček" v čele s Ondrou Varadim - že se jako "brzdař" posadil do čela místo na konec mu asi někteří hnedtak nezapomenou.. Cestou zpět nakoupili někteří (včetně autora) za výhodnou cenu dobroty k snídani - bystřejší si všimli prošlé doby trvanlivosti..

Po večeři (spojené s odbornou debatou na téma kus-kus) se Míša a Ondrové vydali na simultánku, zbytek zasedl k televizi a převážně šachovým hrám.


Den sedmý - opět remízový

Do předposledního 8. kola vstoupili razantně naši nejmladší. Ondra Varadi v Národním Openu i Eva v nejmladší mistrovské kategorii zvítězili za necelou hodinu. V Národním Openu si rychlý bod připsal i Honza, jehož soupeř hrát nechtěl, Petra podlehla po boji. Ve FIDE Openu rychlou remízu (už sedmou) zaznamenal Čvacht v řevnickém derby a také Michal Černý se černými po srovnání pozice dohodl na remíze.

Horší to bylo ve starších věkových kategoriích mistrovských turnajů. Ztráta materiálu po chybě v zahájení (Martina) a v koncovce (Míša) byla důvodem porážky obou dívek v kategorii do 14 let. Útočné Lukášovo snažení na královském křídle se zadrhlo po protiakci soupeře v centru a oslabené postavení krále přimělo Lukáše k přijetí nabídky remízy. Remízovou nabídku přijal i Jenda, který si nebyl jistý, zda dvojice střelců a volný postupující pěšec nahradí nedostatek materiálu (měl o pěšce méně) a špatné postavení všech figur. Ve stísněné pozici přijal nabídku na remis i Ondra a s remízou se po čtyřech hodinách hry musel spokojit i Mirek, který s pěšcem víc zvolil chybně koncovku věžovou místo praděpodobně vyhrané střelcové.

Poslední odpoledne v Harrachově strávila většina v útulném penziónu, jen Mirek s Jendou se vydali s rakovnickou výpravou na bobovou dráhu a následně se zúčastnili řešitelské soutěže. Večer jsme zhodnotili celý týden a za účasti 12 hráčů (přidali se rakovničtí) se odehrál turnaj trojic podle modelu našeho oddílového turrnaje "Poslední úterý". Po zajímavém průběhu zvítězila trojice Jenda, Vašek Kotyk a Míša. Po skončení se šlo spát, protože v sobotu se hraje už od 8:30 a i v posledním kole je o co hrát: o vylepšení celkového pořadí (všichni), o výkonnostní třídu (Lukáš o 2., Míša o 3.), o výši prvního Ela (Martina).

Držte nám palce!

| Buk Pavel | mládež | zobrazeno: 6375x |

Obrázek: Sokolovna Buštěhrad Zpráva o činnosti Šachového oddílu

12.01.2019, KPDM, BUŠTĚHRAD

Krajský přebor družstev mládeže, výsledky

06.01.2019, RPA, LIBĚHRAD

ŠK Liběhrad B - S. Buštěhrad A
2 : 6

06.01.2019, RPA, BUŠTĚHRAD

S. Buštěhrad B - ŠK Kladno B
2 : 6

05.01.2019, RPM, KLADNO

RPM - 4. turnaj ZK, výsledky,
pořadí po 3. kole

18.12.2018, VBT, BUŠTĚHRAD

Vánoční bleskový turnaj 2018, výsledky

16.12.2018, RS, BUŠTĚHRAD

S. Buštěhrad C - S. Buštěhrad D
4 : 1

16.12.2018, RS, BUŠTĚHRAD

Kralupy D - S. Buštěhrad E
2 : 3

15.12.2018, PPMB, BUŠTĚHRAD

O putovní pohár města Buštěhradu, výsledky

08.12.2018, 1LM, LITOMĚŘICE

1. liga mládeže - 5. - 6. kolo
výsledky

20.11.2018, SOKOLOVNA BUŠTĚHRAD

3.přípravný rapid, výsledky

28-29.09.2018, MČRJ, VYŠKOV

Mistrovství ČR juniorů v rapidu,
závěrečná zpráva, výsledky

15.01.2019, OP, BUŠTĚHRAD

Oddílový přebor

19.01.2019, 1LM, BUŠTĚHRAD

1. liga mládeže

20.01.2019, RP, KLADNO

ŠK Kladno B - Sokol Buštěhrad A

20.01.2019, RP, BUŠTĚHRAD

Sokol Buštěhrad B - Kralupy C

26.01.2019, RPM, ZDICE

5. turnaj RPM

27.01.2019, RS, BUŠTĚHRAD

Sokol Buštěhrad C - TJ Neratovice F

27.01.2019, RS, ODOLENA VODA

Odolena Voda B - Sokol Buštěhrad D

27.01.2019, RS, BUŠTĚHRAD

ŠK JOLY Lysá H - Sokol Buštěhrad E

16.02.2019, KPDM, CHodouň

Krajský přebor družstev mládeže

Obrázek: Znak Sokola Znak ŠSČR
Hlavní partner
Obrázek: Znak šachového oddílu Sokol Buštěhrad

Den sedmý – pátek

V mistrovských turnajích remizovali Vítek a Ondra, v ...

[03.11.2018]      celý článek

Den pátý a den šestý

Středa začala výborně. V mistrovských turnajích ...

[02.11.2018]      celý článek

Den třetí a den čtvrtý

Ode dneška se vstává už v půl osmé, od 8 máme snídani ...

[31.10.2018]      celý článek

Neděle - den druhý

Ráno všichni vstali (po noci o hodinu delší), dobře jsme se ...

[29.10.2018]      celý článek

První zprávy z Harrachova

Do letošních mistrovských turnajů postoupili ...

[28.10.2018]      celý článek

Hádej tah

Dokážete přemýšlet jako současný nejlepší světový šachista Magnus ...

[27.04.2017]      celý článek

Kryštof na Mistrovství ČR

V Koutech nad Desnou (Jeseníky) se hraje tento týden Mistrovství ...

[16.03.2017]      celý článek


Copyright © 2006 – 2017 Šachový oddíl SOKOL BUŠTĚHRAD, znak šachového oddílu – Michal Cihlář.