Obrázek: Sokolovna Buštěhrad

REGIONÁLNÍ PŘEBOR MLÁDEŽE, CHODOUŇ 22.9.2012

Regionální přebor mládeže

[22.9.2012] - V sobotu 22. září konečně začal nový seriál turnajů Základního kola Krajského přeboru mládeže (hraný jako Regionální přebor mládeže). Jako už tradičně jsme zahájili v Chodouni Svatováclavským turnajem s účastí 55 dětí (19 reprezentujících Buštěhrad). Je trochu smutným faktem, že nebýt hostů z jiných regionů, tak kromě Buštěhradu a Řevnic se účast dětí z ostatních oddílů regionu (pouze Rakovník, Zdice, Slaný) dala spočítat na prstech obou nohou.

V nové sezóně jsme přivítali několik nováčků, mezi nejmladšími bratry Marka a Nika Koršinských a Kubu Straku, v H14 Matěje Kripnera. A byla to pro ně zkouška ohněm, Matěj v jednom z nejsilněji obsazených turnajů kategorie starších skončil sice poslední, ale partie nebyly "beznadějné" a dokázal 2x uhrát remis. Z bratrů Koršinských byl překvapivě úspěšnější mladší Marek (ročník 2007!), který si počínal více bezstarostně, což se mu vyplácelo :o). A protože ani Kuba neskončil s nulou a poslední, mohli být se svým účinkováním spokojeni.

Největší změna od minulé sezóny čekala na děti ročníku 2001, které přecházejí z kategorie mladších (HD12) do kategorie starších (HD14). A dlužno dodat, že právě buštěhradské a řevnické (Adam Hanzlík!) "mladé pušky" turnaj starších provětraly! Eva Vrbová se ukázala jako zkušená turnajová hráčka a dokázala "rozdýchat" minelu z 2. kola (ve vyhrané pozici s 3. nasazeným si zapomněla vzít posledního pěšce a spadla :o), nicméně dobrý výkon jí na medaili mezi staršími holkami nestačil. Bronzovou jí totiž těsně sebrala Míša Nová, zlato putuje po právu do Rakovníka, Jana Pokorná hrála výborně! Pro Fanču Mošovskou byl posun o kategorii výš hodně těžký a 3 remízy berme jako povzbuzení. Skvělé umístění (7. celkově a 3. v H14) si odvezl Ondra Varadi, který byl překvapivě i druhý nejlepší z našich v turnaji starších. Stříbro z H16 si po počátečním váhání odvezl za trpělivou hru Mirek Šefčík, poněkud zklamán odjížděl Ondra Škubal, po loňských medailových žních bylo 3,5 bodu málo.

V turnaji mladších potvrdil Matěj Mezera roli spolufavorita a po účasti na republikovém mistrovství v rapidu si z Chodouně odvezl pohár za vítězství v turnaji mladších. Uznání určitě zaslouží i Ondra Popovský, který se zasekl ve 4. kole nezvládnutím vyhrané partie právě s Matějem a do konce turnaje psal jen nuly, ale dokázal si nejen uhrát 4. výkonnostní třídu, ale i to, že může hrát špičku v regionu mezi desetiletými šachisty. To si už nemusí dokazovat Kuba Mošovský, který uhrál 4 body, ale proti loňskému raketovému vstupu zůstal bez medaile. 3,5 bodu kromě Ondry Popovského získali i Lucka Dvořáková (zlepšení oproti loňsku, kdy vždycky uhrála 3 body :o), David Lang (čekali jsme o trošku víc) a Máťa Buk (snad i zkušenosti z 3. sezóny v RPM).

| Buk Václav | mládež | zobrazeno: 6181x |

Obrázek: Sokolovna Buštěhrad RŽL konečné výsledky